Куршумите не отскачали е, а се забивали в бронежилетките. Използван е полимерен материал, наречен кевлар.
Убедили се, че бронежилетките не е задължително да са метални, който бил доста скъп в древността, историците си спомнили, че Александър Македонски и армията му носели доспехи , които при износване било възможно просто да бъдат изгорени. Тогав те решили да изяснят от какво били направени”Бронежилеткоие” на покорителя на половината свят.
Възползвайки се от указанията на Плутарх, че доспехите на пълководеца били изработени от няколко слоя ленена тъкан, Григорий Oldret и Скот Bartell от Университета на Уисконсин (САЩ), реконструирали древногръцките доспехи, като въпроизвели всички стадии на тяхното създаване - от посяването на лена, до направата на тъканта.
След това напоили няколко слоя от менената тъкан с лепило от варени заешки кожи. Получената тъкан, под формата на доспехи поставили на манекен и обстрелвали с лъкове, а даже се опитали да я съсекат с мечове. Резултатите се оказали превъзходни : ленените „бронежилетки” отличноо се противопоставяли на античните оръжия. А всъщност лена и изготвената от него тъкан, са природни полимери.
Това е още едно потвърждение, че няма нищо ново под слънцето...
ПО-НОВИ ПОДОБНИ ПУБЛИКАЦИИ:
- Художникът, съчетал съвременност и мистика
- Руските индианци
- В очакване на новия календар ...
- Част от земната атмосфера се е оказва родена в Космоса
- 25 разлики между придобиването на автомобил и женитбата
ПО-СТАРИ ПОДОБНИ ПУБЛИКАЦИИ:
- Ген на щастието и тъгата
- Дестте правила на живота на Алберт Айнщайн, предадени через десет цитата
- Полезните семенца
- На Земята се формира нов океан
- Идеалната жена през очите на мъжа