ЗИМНИНАТА МОЖЕ ДА БЪДЕ ЗАБАВНА - Идеи и Препоръки

( Votes )
Оценка на читателите: / 3
Слаба статияОтлична статия 




Приготвянето на зимнина се оказва нещо строго индивидуално за всяко семейство, дори за всяка домакиня. Предават се тайни рецепти, любими комбинации, сладки и кисели маринати, тайни, трикове и майсторлък в буркани. 
Ние няма да успеем да ви предоставим рецепти, които не сте чували, но ще ви покажем трушии и зимнина, които ще ви усмихнат, а дори и разсмеят.  Какво по-забавно от това да влезеш в килера и да погледнеш весело подредени трушии! Да видиш цветя или весели човечета, които чакат да ги хапнеш сладко, сладко. 

Първото ни предложение е - Трупия цветна градина



Второ предлоцение - Зимно, зеленчуково СУШИ



Трето предложение - Трушия весели усмивки






Четвърто предложение - трушия от камби - цветя!

трушия от камби




Трушия Нежен цвят от зеленчуци

Трушия нежен свят от краставички

Трушия цветя от тиквички и моркови

Трушия цветя от тиквички и моркови




Трушия нежни листенца сред маринованите домати.

Трушия нежни листенца сред маринованите домати

Трушия Букет от зеленчуци

Трушия Букет от зеленчуци

Идейки за цветя за трушиите

Зимнина с еленчета и снежни човеци за колено настроение


Зимнина с еленчета и снежни човеци за колено настроение

Трушийа с пурички



Трушийа с пурички


Цветя от моркови



Усмивки от лятото в зимника

Усмивки от лятото в зимника




Ето как се правт звездички от моркови


Трушии с фигури

Трушийка Гергьовденска градина

Трушия с фигурки агънца

Трушия гъбки и рибки 

Трушия гъбки и рибки













Ядливо изкуство - Декоративни мариновани зеленчуци в руски стил
Мариноването е процес на запазване или удължаване на живота на храната чрез анаеробна ферментация в саламура или потапяне в оцет. Процедурата за ецване обикновено ще повлияе на текстурата и вкуса на храната. В Източна Азия винегретът (растително масло и оцет) също се използва като среда за ецване. Храните, които се мариновани, включват месо, плодове, яйца и зеленчуци.
Друга отличителна характеристика е pH 4,6 или по-ниско, което е достатъчно, за да убие повечето бактерии. Мариноването може да запази нетрайните храни с месеци. Често се добавят антимикробни билки и подправки, като синапено семе, чесън, канела или карамфил. Ако храната съдържа достатъчно влага, може да се приготви саламура за ецване просто чрез добавяне на суха сол. Например немското кисело зеле и корейското кимчи се произвеждат чрез осоляване на зеленчуците, за да се изтегли излишната вода. Естествената ферментация при стайна температура, от млечнокисели бактерии, произвежда необходимата киселинност. Други туршии се правят, като зеленчуците се поставят в оцет. За разлика от процеса на консервиране, мариноването (което включва ферментация) не изисква храната да бъде напълно стерилна, преди да бъде запечатана. Киселинността или солеността на разтвора, температурата на ферментация и изключването на кислород определят кои микроорганизми доминират и определят вкуса на крайния продукт.
Когато концентрацията на сол и температурата са ниски, Leuconostoc mesenteroides доминира, произвеждайки смес от киселини, алкохол и ароматни съединения. При по-високи температури доминира Lactobacillus plantarum, който произвежда предимно млечна киселина. Много туршии започват с Leuconostoc и преминават към Lactobacillus с по-висока киселинност.

Информация и снимки от Интернет









 


ПО-НОВИ ПОДОБНИ ПУБЛИКАЦИИ:
ПО-СТАРИ ПОДОБНИ ПУБЛИКАЦИИ:

ЗИМНИНАТА МОЖЕ ДА БЪДЕ ЗАБАВНА - Идеи и Препоръки - 5.0 out of 5 based on 3 votes

Добавете коментар

Вашето име:
Вашият email:
Заглавие:
Коментар: