Откажете се от правилото "всичко или нищо". Не е нужно да се насилвате да правите скучни или особено болезнени дейности. Малко тренировки са по-добри от нищо. Малко ежедневна активност може да бъде много полезна за вашето психическо и емоционално здраве.
Бъдете нежни със себе си. Не се упреквайте за излишните килограми или за липсата на силен характер, тъй като това ще унищожи мотивацията ви. Вместо това гледайте на грешките си като на възможност да се учите и да израствате.
Не поставяйте високи изисквания към себе си. Осъзнайте, че не можете да се промените за една седмица. Прекалено големите очаквания водят единствено до разочарование. Опитайте се да не се обезсърчавате заради това, че все още не сте постигнали нищо или колко още работа трябва да свършите. Вместо да се фокусирате върху резултата, съсредоточете се върху процеса.
Как да превърнем спорта в дълготраен навик
Науката ни показва, че има правилен начин да развием трайни навици. И за да превърнете спорта в един от тях, опитайте следното:
Â
Â
Започнете от лесно към по-трудно
Целта да тренирате по един час на ден, 5 пъти седмично, звучи чудесно. Но доколко е вероятно да я изпълните? Колкото по-голяма е целта в началото, толкова по-голяма е вероятността да не успеете да я постигнете, да се разочаровате и да се откажете. По-добре е да започнете с нещо просто, а след това постепенно да преминете към нещо по-сложно.
Â
Тригерите ще ви помогнат да автоматизирате някои неща
Тригерите са просто напомняния. Това могат да бъдат: определено време от деня, място или сигнал, който предизвиква автоматична реакция да направите нещо. Например, след ден учене влизате в къщата и първото нещо, което виждате, е велосипедът ви, веднага се появява желанието да се разходите. Ето защо винаги трябва да оставяте велосипеда си на видно място.
Награждавайте се
Редовните физически упражнения носят много ползи, като например повече енергия, по-добър сън и подобрено общо благосъстояние. Но за съжаление тези неща не се отплащат веднага. Когато тепърва започвате тренировъчна програма, е важно по някакъв начин да се възнаградите за успешното приключване на тренировката. Например, като гледате любимия си телевизионен сериал или прекарвате време в любимите си видеоигри. Но най-важното е да правите това едва след като тренировката е приключила.
Изберете спорта, който ви прави щастливи и ви дава увереност в себе си. Ако тренировката ви кара да се чувствате некомфортно, има вероятност да не се придържате към нея. Вместо това изберете дейности, които отговарят на начина ви на живот, възможностите и предпочитанията ви.
Â
Как да поддържате мотивацията си в дългосрочен план
Понякога имате нужда от вдъхновение. Прочетете някое списание за здраве и спорт или посетете спортен блог и се вдъхновете от снимките на активни хора. Понякога четенето и разглеждането на снимки на спортуващи хора може да ви помогне да продължите напред. Но ако се чувствате малко уморени от рутинните тренировки, тогава развихрете въображението си и добавете нещо ново. Например опитайте да слушате аудиокнига или да си пуснете филм по време на тренировка.
Â
ПО-НОВИ ПОДОБНИ ПУБЛИКАЦИИ:
- Как да се отървем от желанието за сладко
- КАКВО ДА ЯДЕМ, ЗА ДА СЕ СПРАВИМ СЪС СТРЕСА И ДЕПРЕСИЯТА
- 6 начина да поддържате кожата си винаги млада
- Витамин, който подобрява кръвообращението и помага за предотвратяване на артериални заболявания
- Студени душове: ползите за здравето са безброй. Ето 10 от тях, които трябва да запомните!
ПО-СТАРИ ПОДОБНИ ПУБЛИКАЦИИ:
- Спорт без стрес - как работи фитнесът за мързеливи хора
- Какво да ядем, за да стигнем до 100 години: Храни, които се грижат за здравето ви
- Диета за здраве на сърцето: какво да ядем и какво да избягваме
- Храна за сърцето: какво се съдържа в сърдечната диета
- 6 лесни трика, за да се отървете бързо от тъмните кръгове
Как да започнете да се упражнявате и да не се отказвате след няколко дни - 1.0 out of
5
based on
1 vote